KAMP: (f.v.) Philip Andersen og Patrik Elias Nærsnes Helland kjempet en tett kamp i klassen for trehjulssykler og sykler med støttehjul. ALLE FOTO: MARTIN MOLAND

Full innsats i Lystlunden

Det var ikke noe å si på innsatsen under årets Tour of Norway for Kids.

INNSATS: Morthen Wang Baksaas ga alt i klassen for 5–6 år.

FORNØYD VINNER: Nora Landquist kom på 1. plass i klassen for 11-14-åringer.

TEKNIKK: Det var ingenting å si på teknikken til Kim Werth.

DUELL: Jakob Nærsnes Helland og Mari Aarskog Bjerke duellerte under gårsdagens Tour of Norway for Kids.

Gjengangeren på Facebook

290 unge syklister ga alt under den sjette utgaven av Tour of Norway for Kids i Lystlunden i går. Rittansvarlig fra Horten og Omegn Cykleklubb, Bibbi Stålstrøm, forteller at klubben er strålende fornøyd med oppmøtet.

Facebook-knapp kommer her
– Sett i forhold til at dette er midt i ferien, og at det foregår midt på dagen, må vi kunne si oss fornøyd med så mange, sier Stålstrøm.

Allikevel var det ikke mange nok til å slå fjorårets rekord, på litt over 300 deltakere.


– Dette arrangementet ble en så stor suksess at vi nok trygt kan fastslå at dette arrangeres også neste år, om det er mulig. Da håper vi at Horten på nytt møter opp, slik at vi kan slå rekorden, sier hun.

Ga alt

En av dem som møtte opp og ga alt var hortenssyklisten Nora Landquist. Selv om hun best liker å sykle i terrenget syntes hun det var gøy å delta.


– Det er ikke første gang jeg deltar her, men jeg synes det er like gøy hver gang, sier hun.


Hun synes heller ikke løypa, som gikk i en sløyfe rundt hele Lystlunden, var veldig avskrekkende.


–Jeg synes egentlig ikke løypa var så veldig lang, smiler hun.

Vil rekruttere

Stålstrøm legger ikke skjul på at målet med å arrangere dette løpet er å få tak i de unge før fotball eller andre idretter tar dem.


– Målet er selvsagt at vi skal klare å snappe opp de unge, og at de kommer tilbake. Og det funker, forklarer hun.


Særlig positivt mener hun det er at de aller yngste møter opp, noe som tydelig ga seg utslag i et felt i klassen for trehjulssykkel og støttehjul som var langt større enn det vanligvis pleier å være.


– Det viser at vi lykkes i å skape noe som er både for de yngste og litt eldre barna. Det er bra, sier rittansvarlig Stålstrøm.

En annen som også ga alt var Pernille Samuelsberg Olesen. Som alle andre fikk hun premie når hun kom over målstreken. Det synes hun var stor stas.


– Det morsomste her synes jeg er å få premier, sier Samuelsberg Olesen.


Hun er imidlertid ikke noen nybegynner på sykkelen.


– Jeg har syklet i ca. et år. Men jeg synes løypa var veldig lang, sier hun.

 

 

 

Kommentarer på gjengangeren.no

Siv Elisabeth Limkjær

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, bruk gjerne fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke. Kommentarene blir lest og godkjent før de blir publisert. Noen av kommentarene vil kunne komme på trykk i papiravisen.

Vennlig hilsen Siv E. Limkjær, nettansvarlig Gjengangeren.

Følg Gjengangeren på Facebook:

Les Gjengangeren som ePaper eller bestill papiravisen.