HORTENSKVARTETT: Geir Kopstad Arnesen (f.v.), Anders Kvisle, Mats Haakenstad og Torgeir Fredriksen var representantene fra Horten på Folkets lag i går.Foto: Aleksander Limkjær

Folket imponerte i kulda

I minus 11 grader var det folkets lag som imponerte tilskuerne fredag ettermiddag.

Annonse

UAVGJORT: Anders Kvisle og resten av Folkets lag klarte 2–2 mot Sandefjord Fotball foran rundt 200 tilskuere i på Gamle Stadion. Foto: Aleksander Limkjær

Gjengangeren på Facebook

Annonse

De hadde ikke trent sammen, men spillerne på Folkets lag fant fort tonen sammen på Gamle Stadion i Sandefjord i går. Og de lot seg ikke påvirke av at motstanderen var Vestfolds beste fotballag, selv om Sandefjord Fotball nok har flere gir.
– Det bør de ha, hvis ikke kunne jeg spilt i 1. divisjon også, sier Geir Kopstad Arnesen, 6. divisjonsspiller og en av de to Gjengangerens lesere stemte fram til en plass på Folkets lag.

Arnesen spilte midtstopper for folkelaget. Han var fornøyd med både egen og lagets innsats.
– Jeg trodde vi skulle bli pisset på, men det gikk ålreit og jeg er mest fornøyd med å ha slått tunnel på den ene midtbanespilleren deres, sier han, som rett etter kampen skiftet drakt og gikk på banen for Kongeliga-kamp med Skoppum mot Helgerød på samme bane.

Hortens andre framstemte spiller var Anders Kvisle. Han var den som reiste lengst, siden han holder på med pliktåret etter befalsskolen. Fra minus 15 i Bardufoss kom han til 11 blå Sandefjord. Kvisle kom innpå etter pause, og satte seg raskt i respekt med en susende takling.
– Det var deilig å spille fotball i Vestfold igjen. Det vekket gamle minner, sier han.
Som Arnesen var han noe skuffet over det SF presterte.
– De er nok bedre, hvis ikke er det håp for meg og, sier han og smiler.
Søndag vender han tilbake til Bardufoss. Der venter tre uker øvelse.

Mats Haakenstad og Torgeir Fredriksen var begge spesielt plukket ut av trenerne til Folkets lag for å forsterke de folkevalgte. De var fornøyd med lagets innsats.
– Selv spilt jeg så der, men laget innfridde, sier Haakenstad som denne sesongen er lånt ut fra Sandefjord til Fram.
– Jeg er godt i gang i Larvik. Nå satser jeg på en god sesong der, og at det fører til spill for SF neste sesong, sier hortensgutten.
Torgeir Fredriksen synes det var gøy å bryne seg på 1. divisjonsspillerne til SF.
– Det var gøy å spille, og kjenne litt på nivået til Sandefjord-spillerne, sier Ørn-spillerne som jobber hardt for en fast plass i Ørn.
– Det er målet, sier han.

Kampen mellom SF og Folkets lag endte 2–2. SF tok ledelsen etter et straffespark ved Benjamin Stokke. I 2. omgang utlignet så tidligere Ørn-keeper, nå Fram, Mathias Raade Olsen på et straffespark til Folkets lag, før Flints Christian Steen-Hansen sendte Folkelaget i føringen etter 70 minutter. Fem minutter senere utlignet Martin Brekke for SF med en heading etter innlegg fra Jo Sondre Aas.
Espen Kirknes i Vestfold Fotballkrets var fornøyd med kampen, og håper den blir et årlig greie. Han skrøt av hortensguttene som var med.
– Arnesen opptrådte med ro og tok ut folk greit. Kvisle lot seg heller ikke stresse av motstanderen, og det er helt fantastisk at han kommer fra Bardufoss for denne kampen. Haakenstad og Fredriksen ser du begge har potensialet, og det skal bli spennende å følge deres utvikling i 2. divisjon i år, sier Espen Kirknes.

 

Kommentarer på gjengangeren.no

Siv Elisabeth Limkjær

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, bruk gjerne fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke. Kommentarene blir lest og godkjent før de blir publisert. Noen av kommentarene vil kunne komme på trykk i papiravisen.

Vennlig hilsen Siv E. Limkjær, nettansvarlig Gjengangeren.

comments powered by Disqus

Følg Gjengangeren på Facebook:

Les Gjengangeren som ePaper eller bestill papiravisen.