SESONGDEBUT: Sondre Golden Midtgarden sesongdebuterte i ørnmålet og holdt nullen.
Avslutningene fortsatts Ørns problem
Etter en nitrist 1. omgang, avsluttet Ørn de siste 45 minuttene med stil, og det må betegnes som et under at Raufoss fikk med seg ett poeng hjem.
PÅ TRIBUNEN: Jørgen Jalland sliter med lysken og har vondt i ribbeina etter en smell i brystet
SA FRA: Direkte og tydelige beskjeder fra Ståle Brandsrud fikk Ørn på rett spor i går.Foto: Vidar Kalnes
Ørn Horten–Raufoss 0–0
2. divisjon
Lystlunden
255 tilskuere
Dommer: Ken Henry Johansen, Flint Tønsberg IL
Ørns lag: Sondre Golden Midtgarden, Alexander Vordahl, Kjell André Thu, Håkon Slåtten Kjærnli (Patrick Søderstrøm 75), Prince Mambouana, Kristoffer Silberg, Thomas Knutsen, Evan Patros, Alen Patros (Eskil Karlsen Egge 65), Jarle Belaska, Rune Larsen.
Gult kort: Prince Mambouana, Ørn. Petter Senstad, Steffen Hjelmtvedt, Daniel Haug, Raufoss.
Stjerner:Prince Mambouana 2, Kjell André Thu 1, Kristoffer Silberg 1, Thomas Knutsen 1, Evan Patros 1
Gjengangeren på Facebook
Raufoss er så langt et av topplagene i 2. divisjon med 16 poeng, dobbelt så mange som Ørn etter søndagens kamp.
Etter Ørns sterke 2. omgang der laget gang på gang rullet opp angrep på høyresiden ved i første rekke Alexander Vordahl og Evan Patros, skulle man for uinnvidde trodd at det var de brune som var førende også på tabellen.
Laget viste imidlertid nok en gang hvorfor de sliter nær bunnen. Spillerne er for tiden nærmest vaksinert mot å finne veien til nettmaskene, og slik blir det ikke poeng av.
– Må vel løsne snart
– Nei, det er klart min store hodepine, måtte trener Ståle Brandsrud innrømme etter 45 frustrerende minutter på sidelinja etter pause.
– Jeg føler at vi fikk dårlig betalt for overtaket vårt, for å si det sånn, men før eller senere må det vel løsne, undrer han.
Solid forsvarsfirer
Treneren var imidlertid ikke uten positive synspunkter etter poengdelingen.
– Forsvarsfireren vår var solid. Det var en helt annen organisering bakover enn tidligere, og det er noe å ta med seg videre.
– I tillegg er vi flinke til å gå i angrep og skape sjanser–før eller senere må det bare gi resultater i form av scoringer. Vi er gode helt til den siste tredelen, men der starter også problemene.
Benket Stensholt
Brandsruds førstevalg i målet så langt, Pål Stensholt, måtte slite benken, og isteden fikk Sondre Golden Midtgarden sin første mulighet denne sesongen.
21-åringen fikk positiv omtale av Brandsrud.
– Jeg synes Sondre var solid. Han har stor rekkevidde og gjorde en bra kamp.
Hofgutten selv var selvsagt også fornøyd etter å ha holdt nullen.
– Så lenge jeg gjør det, må det være bra. Jeg synes selv det fungerte greit for meg, men med den gode 2. omgangen vi spilte, burde vi ha vunnet.
Dyktig og heldig
1. omgang skal vi stort sett forbigå i stillhet. Ørn dominerte banespillet den første halvdelen, men Raufoss overtok før pause. Ingen av lagene hadde avslutninger på mål, noe som sier det meste.
Etter pause noterte vi 7–8 sjanser på Ørn, mens Raufoss kan få godkjent to.
I løpet av de første tre minuttene var Jarle Belaska på farten to ganger, men Raufoss målvakt var både dyktig og heldig og reddet fra kloss hold begge gangene.
Få minutter senere serverte Evan på høyrekanten en nydelig pasning til broder Alen i midten. Han fikk imidlertid aldri bestemt seg for å skyte, og det rant ut i sanden, som det så ofte gjorde for hele ørnlaget.
Et av de beste lagene
På blokka finner vi hele fire avslutninger fra Kristoffer Silberg. Nærmest var et halvtreff som gikk i stolpen og ut.
Det blir for langt å nevne alle Ørns sjanser–men de var mange og til dels store.
Fortsetter laget sånn, må det bare gi resultater.
– Det tror jeg på. Vi skal huske at Raufoss er et av de beste lagene i avdelingen så langt, og det viser at vi kan slå alle–men da må vi finne veien til nettmaskene var Ståle Brandsruds selvfølgelige konklusjon.
På Ørns lag var midtstopperduoen Prince og Thu solide. Førstnevnte hadde i tillegg to glitrende pasninger til Evan Patros før pause og gjorde ellers tingene så enkle som mulig.
Evan Patros er nesten umulig å få tak på når han er på sitt beste på kantene, mens både Kristoffer Silberg og Thomas Knutsen er solide på midten.
Se resultater og tabell her.