MANNSTERKE: Sandvik-eierne, her representert ved: (f.v.) Ronny Iverud, Per Magne Torø og Jan Ermsjø, stilte mannsterke i Gjestehavna. ALLE FOTO: Martin Moland
Pinsetreff i solskinn
HORTEN: Sandvik 945-eierne arrangerte sitt årlige pinsetreff forrige lørdag.
KOSTE SEG: Elsbeth Kristiansen og Per Kristiansen koste seg i Gjestehavna forrige lørdag.
SER FRAMOVER: (f.v.) Medeier Espen Kolderup og daglig leder Ole Pettersen ser fram til mye arbeid. Nå er målet å senke gjennomsnittsalderen på Sandvik-eieren.
Gjengangeren på Facebook
Fire helt like båter er et sjeldent syn i de aller fleste havner. Det var allikevel det besøkende i Gjestehavna fikk se forrige lørdag.
Vi er her hvert år, sier båtfører Per Magne Torø, en av dem som hadde møtt opp med sin Sandvik 945 i helgen.
Han understreker at dette har blitt litt av en tradisjon, og at treffet etter hvert har blitt et vårtegn for eierne av Sandvik-båtene.
Elsbeth Kristiansen og Per Kristiansen er nå inne i sin første sesong som 945-eiere. Så langt er de godt fornøyd med båten.
Heldigvis bor vi veldig nære produsenten. Det gjør at vi kan stikke en tur innom om og når vi måtte ønske det. I tillegg gir båtbyggeriet oss mulighet til å følge båten fra den er bestilt til vi får den levert. Det er veldig gøy, sier Per Kristiansen.
Elsbeth Kristiansen forteller at båten har vært i aktivitet helt siden den ble levert i juli i fjor.
Så langt har vi gått 1500 nautiske mil med den, blant annet i skikkelig dårlig vær. Den har holdt ut det også, smiler hun.
Daglig leder i Sandvik Båtbyggeri, Ole Pettersen, og medeier Espen Kolderup forteller at det så langt ikke er planer for å produsere noe annet enn de kjente Sandvik 945-båtene.
Dette er en god og gammel båt med et konsept som er godt likt. Vi produserer båtene så lenge folk vil kjøpe dem. Å lage et helt nytt konsept krever mye jobb, sier daglig leder Ole Pettersen.
Selv om det ikke er noen nye båtmodeller på trappene, betyr ikke det at det mangler på nyvinninger hos båtbyggeriet.
Nå jobber vi med en helt ny luke til badeplattform om bord på båtene. Vi håper at økt tilgang til båtdekket kan gjøre at flere, også de med litt dårligere ben og helse, kan bruke båten lengre. På den måten kan vi sørge for at folk kan bruke Sandvik-båtene sine i minst ti år til, sier medeier Espen Kolderup.
De to understreker at det er en stor stolthetsfølelse blant eiere av Sandvik 945-båter.
Vi ser når de kommer hit at de er veldig stolte over båtene sine. De føler at de har vært en del av prosessen, og det bidrar til en slik følelse, avslutter han.
