Nedbemanning på SensoNor
HORTEN: SensoNor sier opp 22 ansatte. I dag starter de individuelle drøftelsene, men ledelsen ser ingen annen løsning.
Gjengangeren på Facebook
Administrerende direktør Sverre Horntvedt sier at de individuelle drøftelsene starter i dag, men at de ikke ser noen annen løsning enn å la disse gå.
? Det er mindre behov for det vi produserer, vi trenger mindre stab etter å ha blitt et lite selskap og vi må justere etter det vi ser blir fremtiden, sier Horntvedt i en kort kommentar til Gjengangeren.
SensoNor har stått på egne ben i 14 dager, og dette er en del av omorganiseringen som blir gjort i den forbindelsen. Horntvedt sier at de er fornøyd med å ha blitt selvstendig, men at han føler med de som nå mister jobben. Om flere vil måtte gå vil han ikke si noe om i dag. Han vil heller ikke uttale seg om hvorvidt det er muligheter for permisjoner i stedet.
Hovedtillitsvalgt i SensoNor, Michael Bo Bergman, sier i en kort kommentar at saken er blitt behandlet på en ryddig måte fra ledelsen, men at rammebetingelsene bør tas opp.
? Vi har full forståelse for ledelsens syn, men vi skal ha en grundig individuell behandling, for å se etter eventuellt andre løsninger, sier Bergman.
Han legger til at han regner med at dette er de langsiktige planene, så det ikke kommer flere oppsigelser i nær fremtid.
? Og vi føler med de som nå har fått denne meldingen fra ledelsen, legger han til.
Han regner med at drøftelsene er ferdige i løpet av neste uke.