GjengangerenNyheter
ENTUSIASTISK: Kulturkonsulent Gunnar Hofsøy gleder seg til nytt kulturhus i Lidl-bygget sentralt i Horten. Foto: Siv Elisabeth Limkjær
NESTEN KLAR: 59 år gamle Ulf Lundell er i samtaler med Horten kommune om å være første artist i det nye kulturhuset.
siv.elisabeth.limkjergjengangeren.no
Det blir tre Rema 1000-butikker i Horten; Holtandalen, Storgata og Strandpromenaden, bekreftet Vidar Halvorsen, regionsjef for Rema 1000 til Gjengangeren i forrige uke.
Halvorsen tok forbehold om at konkurransetilsynet foreløpig ikke hadde uttalt seg om oppkjøpet. Mandag ble det klart at konkurransetilsynet ikke synes noe om at Rema 1000 får en så stor markedsposisjon som de ville fått etter overtakelsen. Det betyr at det likevel ikke blir en Rema 1000 butikk i Strandpromenaden i Horten. Halvorsen ønsker ikke kommentere om de vil klage på vedtaket fra Konkurransetilsynet.
I Horten kommune ble derimot nyheten tatt imot med jubel. Kommuneadministrasjonen har lenge siklet på bygget og kulturkonsulent Gunnar Hofsøy har allerede planen klar.
Vi ønsker å gjøre om Lidl-bygget til kulturhus. Beliggenheten er perfekt og det er allerede godt med parkeringsplasser. Dessuten er det en flott akustikk i bygget som passer perfekt til kulturarrangementer, sier han entusiastisk.
Kulturkontoret har lenge ønsket å bytte ut Bakkenteigen som hovedsete for kulturen i Horten.
Med utbyggingen av høyskolen blir kultursalen helt inneklemt og det er ingen mulighet for utvidelse. Dessuten vil bygget i Strandpromenaden ha plass til et galleri og en klubbscene hvor vi kan ha ølservering. Studentene etterlyste fredag at vi tilrettelegger for dem i Horten og det gjør vi nå. Myten om Bakkenteigen er jeg så lei av og nå blir vi ferdig med hele saken, sier Hofsøy.
Han er allerede godt i gang med å forberede en sak for kommunestyret som må ta den endelige avgjørelsen i saken, men han er svært optimistisk.
Jeg har snakket med mange av politikerne og de aller fleste partiene er faktisk svært positive til forslaget. Sakspapirene er halvskrevet allerede og jeg regner derfor med at politikerne vil stemme over forslaget allerede i neste kommunestyremøte 5. mai. Dermed kan vi komme i gang med arbeidene allerede før sommeren. Vi ser for oss en åpning rundt 1. april 2009 og jeg er allerede i samtaler med managementet til Ulf Lundell for å få ham til åpningsarrangementet og de er veldig positive, sier kulturkonsulenten.
Foreløpig har Hofsøy ikke kommet fram til en endelig kostnadsramme for ombyggingen, men han tror ikke det blir så ille.
Vi har Støperiet i Tønsberg som forbilde. Bygget står her og det er ikke så mye som skal til. Dette blir en utrolig spennende kulturarena midt i Horten, lover Gunnar Hofsøy.
Hva mener du? Send din mening til avisen på e-post til
redaksjonengjengangeren.no.
Publisert søndag 10. januar 2010 kl. 17:30.
18 år!
Katharina fyller 18 år i dag! :D Gratulerer så mye med dagen, vennen min
ANNE K OLSEN 50 ÅR
HIPP HIPP HURRA. GRATULERER SÅ MYE MED DIN 50 ÅRS DAG.HÅPER DU FÅR EN FIN DAG OG EN KOSLIG FEIRING. MASSE GLAD I DEG KLEMMER FRA STORE OG SMÅ
| Uke | Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 10 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 11 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 12 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 13 | 29 | 30 | 31 | ||||
| 14 |
| 07.03 - 28.03 | Utstilling på Galleri Fryd, Eidsfoss | |
| 27.02 - 05.04 | Utstilling maleri og fotografi | |
| torsdag | 11.03 | En fotohistorie |
| torsdag | 11.03 | Duane Michals - Dr Duanus |
| torsdag | 11.03 | Fotoutstillingen "Vintergalleri" |
Hva vet vel egentlig du? Om fotball.
CooganHva vet du egentlig om norsk fotball?
Coogan
Bildeserier
Se bildeserier av viktige hendelser.
Eiendomsbasen
Se hva boligene blir solgt for i Horten.
Speaker.no
Les om de siste nasjonale sportsnyhetene.
Rubrikkannonser
Se lokale annonser her.
| P2: | 13:35 | Oddasat |
|---|---|---|
| P2: | 13:45 | Åarjel Faaroe |
| NRK Alltid nyheter: | 14:00 | Dagsnytt |
| NRK Klassisk: | 14:00 | Dagsnytt |
| P3: | 14:00 | P3nyheter |