TILHØRERE: Anne Ekrheim til venstre og Merethe Romdahl fra FAU ved Sentrum skole var tilhørere under orienteringen til administrasjonen. FOTO: JAN BROMS

Ferdig skole i januar 2012

HORTEN: Byggestart for nye Sentrum skole er forventet i oktober 2010. Valg av hovedentreprenør skal skje i september i år.

Annonse

TILHØRER: Rektor Anne Grønsleth var også tilhører under møtet. FOTO: JAN BROMS

Gjengangeren på Facebook

Annonse

Det kom fram i møtet i hovedutvalget for kultur, oppvekst og familie i går kveld. Tom Bogen i den kommunale eiendomsavdelingen orienterte om saken sammen med kommunalsjef Magnus Andersen.

Kritikken som har kommet fra FAU ved Sentrum skole er ubegrunnet. Det sa Tomm Bogen.
– Saken tar tid. Skolen vil ha kvalitet framfor hastverk. 15. juni skal anbudskonkurransen sendes ut, Så skal entreprenørene få tid til august til å regne på anbudet sitt. Vi forventer en byggetid på mellom 12 og 14 måneder. Da er vi framme ved januar 2012, sa Tomm Bogen.

– Problemer har dukket opp i forhold til fjernvarmeanlegget. Vi må bygge eget anlegg til Sentrum skole og svømmehallen. Politikerne vil få en egen sak på dette med fjernvarme. Skagerrak energi kan ikke gi oss noe svar før sommerferien.
– Skolebygningen i sentrum blir helt strippet. Ytterveggene og taket blir stående igjen.

– Så snart været blir bedre, vil vi gå i gang med utearealet og skolegården. I forhold til det bygningsmessige, er konseptet låst selv om kommunen har byttet arkitekt i prosjektet. Årsaken er et godt forarbeid i saken, sa Tomm Bogen, som også viste til den investeringstakten som kommunestyret har vedtatt i saken.

– Dersom det er økonomiske årsaker til at prosjektet ikke har gått raskere, så burde vi som politikere ha fått rede på det, sa Nils Petter Bryde fra Frp. Han fikk også bekreftet at kommunen har nok personell både ved skolekontoret og ved den tekniske siden i forhold til renoveringen av Sentrum skole.

Tomm Bogen forklarte at kommunen lager en omfattende totalentreprise. Det betyr at en entreprenør følger bygget fra planlegging til nøkkel i døra. Sentrum skole følger samme konseptet som det nye sykehjemmet i Åsgårdstrand.

Kritikken til administrasjonen er fullstendig feil
Tom Bogen i den kommunale eiendomsavdelingen


 
comments powered by Disqus

Siste nytt

Følg Gjengangeren på Facebook:

Les Gjengangeren som ePaper eller bestill papiravisen.