TRAVEL HELG: Første skikkelige spillejobb for Dick and the passengers var på Saxon King fredag, kjapt etterfulgt av deres andre jobb lørdag på Fjellborg i Våle. ALLE FOTO: STIAN ORMESTAD

Tok skrittet ut av Teknikerhuset

HORTEN: Med spillejobb både fredag og lørdag ble det en hektisk helg for Richard Thuve og kameratene - men det er bare for moro.

Annonse

DICK AND THE PASSENGERS: Varmer opp foran spillejobben i baren. Fra venstre: Richard Thuve, Andreas Sandven, Ivar Jacobsen og Benny Ugland.

SLÅR TIL: Richard Thuve sitter til daglig bak rattet på en lastebil. I helgen satt han bak trommesettet både fredag og lørdag.

HOBBYBAND: For Andreas Sandven er Dick and the passengers bare hobbyprosjekt, hovedsatsingen er Molotow.

Gjengangeren på Facebook

Annonse

– Vi spiller bare for moro skyld, og da er det jo moro at andre vil høre på, sier frontfigur Ivar Jacobsen fra Horten. Han spiller tangenter, gitar og synger i Dick and the passengers.

Så interessert er folk i hobbybandet, at de blir booket til jobber – i helgen spilte de på Saxon King fredag og på Fjellborg i Våle lørdag.
– Nå får vi betalt, ikke bare i gratis øl, men i penger også, sier Richard Thuve fra Åsgårdstrand med store fakter.
Kompisgjengen møttes over gitarene sine på nachspiel på Teknikerhuset i Horten. Det var så moro å spille sammen at det ville de fortsette med.

Hobby – ikke noe annet. "Benny Bass" fra Horten, med døpenavnet Benny Ugland, er til daglig lastebilsjåfør. Det er også Richard Thuve på trommer. Thuve spiller også i Band-It der han spiller tangenter, og han har en fortid i Horten ungdomsmusikkorps. Frontfigur Ivar Jacobsen fra Horten studerer optikk, og Andreas Sandven fra Skoppum studerer til lærer. Sistnevnte er kanskje mest kjent fra Molotow som er hans musikalske satsingsområde – Dick and the passengers er og blir et hobbyprosjekt.

– Vi har flere spillejobber enn øvinger, ler Sandven som spiller gitar i bandet, – har vi øvd en eneste gang, diskuterer kompisgjengen som varmer opp med ett par runder øl i baren før de går på scenen.
Musikken de spiller skulle være velkjent for de fleste – partymusikk med stor allsangfaktor, alt covret;
– Postgirobygget, Raga, Gyllende Tider, Jokke, Dire Straits, Bruce Springsteen og Øystein Sunde faktisk, gir Thuve som eksempler. Kan noen synge eller spille sangene de har på repertoaret, tar de gjerne opp folk fra salen.

Bandet består så lenge det er gøy å spille. Det er det, som på fredag da det var fullt på Saxon King. Det var den første offisielle spillejobben ute i offentligheten, de andre jobbene de har tatt har vært uhøytidelige jammer for studentene – det var tross alt på deres territorium bandet så sitt lys.
– Vi spiller gjerne på Saxon igjen. Og på andre utesteder. Vi er åpne for jobber vi, så lenge det er moro å spille.

Nå får vi betalt, ikke bare i gratis øl, men i penger også
Richard Thuve, trommer




 

Kommentarer på gjengangeren.no

Siv Elisabeth Limkjær

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, bruk gjerne fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke. Kommentarene blir lest og godkjent før de blir publisert. Noen av kommentarene vil kunne komme på trykk i papiravisen.

Vennlig hilsen Siv E. Limkjær, nettansvarlig Gjengangeren.

comments powered by Disqus

Siste nytt

Følg Gjengangeren på Facebook:

Les Gjengangeren som ePaper eller bestill papiravisen.